مقالات مفید

گواهینامه ISO

گواهینامه ISO به استانداردهایی از نظر کیفیت، ایمنی و کارایی محصولات و خدمات ارائه شده توسط مشاغل ارائه می شود اشاره دارد.

گواهینامه ISO از گسترش یا ارتقاء اعتبار کسب و کار و همچنین بهره وری کلی کسب و کار شما پشتیبانی می کند در واقع گواهینامه  ISO کمک به سازمان هایی است که می خواهند شهرت خود را در سازمان حفظ و تقویت کنند.

داشتن گواهینامه ISO به مشتریان اطمینان می دهد که شرکت از تکنیک های توصیه شده برای تولید خدمات و مدیریت فعالیت های مربوط به تجارت خود استفاده می کند.

چرا گواهینامه ISO:

چرا گواهینامه ISO، این سوالی است که بیشتر شرکت ها با آن مواجه می شوند، در این مقاله ما سعی کرده ایم سوال شما  را که برایتان خیلی چالش انگیز است و سوال خیلی از شرکت ها است مبنی بر  اینکه چرا گواهینامه ایزو را پاسخ دهیم.

با دریافت گواهینامه ایزو می توانید درمناقصه شرکت کنید و موفقیت خود را در مناقصه ها افزایش دهید، کارایی داخلی را افزایش دهید، هزینه ها را کاهش دهید و به مشتریانتان با ارائه گواهینامه ایزو نشان دهید که معتبر هستید.

سوال چرا گواهینامه ISO به شما می گوید که هر استاندارد مزیت خاص خود را در هر صنعتی پشتیبانی می کند، اما مزیت های متداولی در گواهینامه ایزو است عبارتند از: افزایش پتانسیل بازار، رعایت مناقصه های خرید، بهبود کارایی و صرفه جویی در هزینه، سطح بالاتر خدمات به مشتریان و در نتیجه رضایت، و افزایش روحیه و انگیزه کارکنان.

گواهینامه ISO مهر تأیید یک نهاد خارجی یا داخلی است که به موجب آن یک شرکت از یکی از سیستم های مدیریت ISO معتبر پیروی می کند و به با داشتن استاندارد مدیریت شناخته شده به مشتریان شما می گوید که شما در مورد نیازهای آنها جدی هستید.

مزایای گواهینامه های ISO:

از مزایای گواهینامه های ISO می توان به استانداردهای بین المللی ایزو اشاره کرد، که این استانداردها به شما اطمینان می دهند که محصولات ارائه شده با خدمات ایمن و باکیفیت ارائه می شوند.

مزایای گواهینامه های ISO امروزه در زندگی کاری بسیار دیده می شود، گواهینامه های ISO به عنوان یک ابزار استراتژیک مورد استفاده قرار می گیرد زیرا رعایت استاندارد های ایزو هزینه ها را به حداقل می رسانند و ضایعات و خطاها را کاهش می دهد و بهره وری افزایش می دهد.

مزایای گواهینامه های ISO برای کسب بازار در بین رقبا و برند سازی در دید مشتریان باعث شده است که کسب و کارها برای گرفتن گواهینامه های ایزو اقدام کنند و داشتن گواهینامه ISO  به دلیل دسترسی به بازارهای جدید، ایجاد زمینه رقابت برای کشورهای در حال توسعه و تسهیل تجارت آزاد و عادلانه جهانی به گسترش تجارت کمک می کند.

فواید کسب گواهینامه ISO:

فواید کسب گواهینامه ISO برای مواقعی احساس می شود که مشاغل در دنیا رو به افزایش است و قوانین کار یا قرارداد های کاری باید دارای گواهینامه ISO  باشند و از این رو داشتن گواهینامه ایزو اجباری می شود.

بعضی از شرکت ها اصرار دارند که فقط با شرکت هایی که گواهینامه ایزو دارند کار کنند و از فواید کسب گواهینامه ISO می توان به گسترش بازار کار و حرفه اتان که مسئله بسیار مهمی در دنیای اقتصاد و برند سازی است اشاره می کند.

فواید کسب گواهینامه ISO  باعث جذب مشتریانی می شود که با برندتان آشنایی ندارند، زیرا مشتریان به داشتن گواهینامه ایزو  برای انتخاب محصول یا کالای مورد نظر خود توجه بسیاری دارند و این امر باعث حفظ مشتریان بلغوه و تبدیل آنها به مشتریان وفادار می شود.

فواید کسب گواهینامه ISO به رقبا و مشتریان شما اعلام میکند که این شرکت از قوانین پیروی میکند و  از نظر ماهیت برای انواع شرکت ها و حتی مدارس کاربرد دارد.

 

 

اعتبار گواهینامه ISO

اعتبار گواهینامه ISO از هنگامی که درخواست گواهینامه ایزو ثبت می شود و پس از تأیید سند و فرایند مالی، گواهینامه برای متقاضی صادر می شود، اعتبار گواهینامه برای مدت سه سال است.

در صورت تغییر نماینده مدیریت و یا سایر مسئولین مرتبط ، همچنین تغییر آدرس و یا تغییر دامنه کاربرد ممیزیهای مراقبتی به اطلاع شرکت برسانید.

در بسیاری از سازمان ها علامت تجاری و یا همان لوگو، بسیار ارزشمند می باشد، به همین دلیل سازمان ها می توانند لوگوی خود را بر روی گواهینامه در کنار نام خود درج کنند.

نکته: لوگوی ISO یک علامت تجاری سازمان ا ستاندارد بین المللی ایزو است و هیچ کس نمی تواند خارج از ISO از لوگوی ISO استفاده کند، مگر اینکه مجوز سازمان استاندارد را داشته باشد.

اهمیت گواهینامه ISO در سطح جهانی

اهمیت گواهینامه ISO  در سطح جهانی در مورد جنبه های خاص محصولات نیز مانند ایمنی اسباب بازی بسیار مهم است زیرا برای والدین مهم است که نوزادشان با اسباب بازی که بازی میکند به کودک ضرر وارد نکند و با خیال راحت به کارهایشان رسیدگی کنند.

اهمیت گواهینامه ایزو وقتی که مصرف کننده آرم استاندارد را می بیند، می توانید با اطمینان از اینکه محصول یا خدمات ایمن و قابل اعتماد است و همچنین از کیفیت خوبی برخوردار است برند شما را که دارای گواهینامه گواهینامه ISO است را انتخاب می کند.

پیاده سازی استانداردهای ISO سازمان ها را قادر می سازد تا مشاغل خود را به طور موثرتری اداره کنند و در نتیجه کارایی آنها افزایش می یابد.

انواع گواهینامه های ISO چیست؟

 مدیریت کیفیت ISO 9001

این تنها استاندارد در خانواده است که معیارهای مدیریت کیفیت را تعیین می کند. اگرچه این الزام نیست ، اما باز هم توسط کسب و کار یا سازمان مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا باعث ایجاد تمرکز بر مشتری و ایجاد بازار می شود.

مدیریت محیط زیست 14001

این مورد مربوط به سیستم مدیریت محیط زیست است و معیارهایی را که یک شرکت یا سازمان برای ایجاد یک سیستم مدیریت زیست محیطی موثر دنبال می کند، تعیین می کند.

مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO 22000

برای اطمینان از ایمنی و شناسایی ایمنی مواد غذایی خطرات استاندارد توسط تعدادی از سازمان ها استفاده می شود. ISO 22000 معیارهایی را که سازمانها باید رعایت کنند، تعیین می کند.

تجهیزات پزشکی ISO 13485

این دستگاه توسط سازمانهایی که در زمینه طراحی، تولید، نصب و سرویس تجهیزات پزشکی و خدمات مربوطه مشغول به کار هستند استفاده می شود. این اطمینان می دهد که سازمانها از بهترین سیستم مدیریت کیفیت و بهترین شیوه ها پیروی می کنند.

مسئولیت اجتماعی 26000

سازمان یا شغلی که در جامعه اداره می شود و مسئولیت عظیمی در حفاظت و صیانت از آینده افرادی مانند ما دارد. این دستورالعمل هایی را ارائه می دهد مانند نحوه رفتار اخلاقی و شفاف که به سلامت جامعه کمک می کند.

مدیریت انرژی ISO 50001

سازمانها و کسب و کار از این استاندارد پیروی می کنند زیرا ادغام تلاشهای کلی مدیریت انرژی برای بهبود کیفیت و مدیریت محیط زیست ضروری است.

مدیریت ریسک ISO 31000

برای کار ایمن و با شهرت حرفه ای، مدیریت ریسک به طور ضروری است که به سازمان ها کمک می کند تا خوب و با اطمینان کامل عمل کنند. این گواهینامه دستورالعمل ها، اصول، چارچوب و روشی را برای مقابله با خطر ارائه می دهد. می تواند توسط هر سازمانی صرف نظر از اندازه یا فعالیت تجاری آنها استفاده شود.

انتخاب بین طبقه بندی های مختلف ISO می تواند گیج کننده باشد.

تیم مشاوره هوداک سیستم فرتاک به شما کمک می کند تا گواهینامه مناسب را انتخاب کنید. ما فقط یک تماس با شما داریم تا به شما در تعیین آنچه برای ثبت نام در گواهینامه ISO نیاز دارید کمک کنیم.

نحوه دریافت گواهینامه ISO

با استفاده از مراحل گام به گام ما می توانید گواهینامه ISO را فقط در کمترین زمان دریافت کنید.

نکته: به یاد داشته باشید، هنگام برچسب زدن محصول یا سیستم به عنوان دارای استاندارد ISO:

نگویید: (دارای گواهینامه ISO) یا (گواهینامه ISO)

بگویید: (دارای گواهینامه ISO 9001: 2015) یا (گواهینامه ISO 9001: 2015) (به عنوان مثال).

- استاندارد مدیریت را انتخاب کنید

با داشتن بیش از 22000 استاندارد بین المللی، یافتن استاندارد مناسب برای کسب و کار شما ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسد.

سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 محبوب ترین مکان برای شروع است. این استاندارد به شما کمک می کند تا سطح ثابتی از کیفیت و رضایت را ارائه دهید.

- با ما تماس بگیرید

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، لطفاً با تیم مدیریت ما تماس بگیرید ما شما را به یکی از مشاوران خود متصل کنیم و با مشاوره رایگانی که در اختیار شما قرار میدهم نیازهای شما را با جزئیات بیشتری برطرف کند. پس از تمام شدن مشاوره، ما می توانیم یک پیشنهاد به شما ارائه دهیم.

ما مفتخریم که این روند را تا آنجا که ممکن است ساده نگه داشته ایم.

-  تهیه مستندات

ما مستنداتی را آماده می کنیم که شامل روش های اجباری (مطابق استاندارد)، مطابق با رویه های فعلی شرکت شما است.

- صدور گواهینامه

در صورت برآورده شدن همه شرایط ، ما گواهینامه ایزو مخصوص کسب و کارتان را به شما ارائه می دهیم.

شرکت های دارای گواهینامه ISO

شرکت های دارای گواهینامه ISO نشان دهنده  استاندارد ها هستند و نشان دهنده تعهد سازمان در مقابل مشتری در برابر خدمات یا محصولاتی است که ارائه می دهد است.

شرکت های دارای گواهینامه ISO این مفهوم را به مشتریان خود انتقال می دهند که ما برای گرفتن گواهینامه ISO  شرایط سختگیرانه ای را از طرف نهاد های صدور گواهینامه ایزو گذرانده ایم.

بنابراین، فرض کنید که شما به فکر بررسی خدمات یا محصولات شرکت های مختلفی هستید و یک لیست از خدمات یا محصولات این شرکت ها دارید از بین همه شرکت هایی که در لیست شما است بیشتر نظرتان جلب شرکت هایی می شود که دارای گواهینامه ISO هستند میشود.

هر شرکت امکان دارد قیمت یا محصولاتی را به شما ارائه کند که به عنوان یک مشتری نظرتان را جلب کند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این شرکتی که مطابق خواسته شما خدماتش را ارائه می دهد دارای مجوز ISO است یا خیر؟

چرا ایران گواه؟

در فرتاک سیستم ، ما به شرکت ها توصیه می کنیم که گواهینامه ISO را دریافت کنند زیرا انتظار می رود استانداردهای بین المللی در شرکت شما ایجاد می کند. تیم متخصصان ما در هر مرحله از فرآیند صدور گواهینامه شما را پشتیبانی می کنند:

برنامه ریزی

طراحی

پیاده سازی

نظارت بر

کنترل کردن

بهبود

ما آماده ایم تا این مسافت اضافی را طی کنیم تا به مشاغل در رسیدن به هدف خود کمک کنیم.

منبع: https://edwardlowe.org/iso-certification-how-to-get-it-and-why-2/

https://enterslice.com/learning/iso-certification/?__cf_chl_managed_tk__=pmd_UEwvukp0HPnSk5JK.ibha7Xtqojg1fn2INge_L.oYso-1630923763-0-gqNtZGzNAtCjcnBszQa9

https://www.isoqsltd.com/six-steps-to-iso-certification/

: https://vakilsearch.com/iso-certification

: https://www.iso.org/certification.html

رتبه انفورماتیک

رتبه انفورماتیک

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .این متون را ویرایش یا حذف نمایید .

رتبه پیمانکاری

رتبه پیمانکاری

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .این متون را ویرایش یا حذف نمایید .

رتبه نیرو

رتبه نیرو و برق

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .این متون را ویرایش یا حذف نمایید .

IMS

گواهینامه IMS

گواهی نامه IMS ماهیت جهانی نداشته وصرفا ساخته پرداخته ماایرانیها میباشد

آماربازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
35564
صفحات بازدید شده
1165522
صفحات بازدید شده امروز
4803
بازدید کنندگان امروز
1
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
7638
بازدیدکنندگان دیروز
1
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
56932
بازدید کنندگان هفته گذشته
9
صفحه منتخب هفته پیش

موقعیت شرکت

تهران – شهرک گلستان – خیابان بیگدلی – شهرک یاس – بلوار ولایت – کوچه میرهاشمی غربی – پ ۱۴– ط۳ – واحد ۶
شماره تماس:

51 94 76 44   021

56 94 76 44   021

67 59 764   0912

48 49 473   0922


آدرس ایمیل: [email protected]r